
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PM5 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | LED |
| Lamp Color: | Red |
| Lens Color: | Red |
| Lens Transparency: | Clear |
| Ratings: | Vf (Typ), If (Max) |
| Voltage: | 2V |
| Current: | 30mA |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.25" (6.35mm) |
| Lens Size: | 5mm, T-1 3/4 |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Millicandela Rating: | 40mcd |
| Wavelength - Peak: | 625nm |
| Viewing Angle: | 35° |
| Termination Style: | - |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PM5HT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PMI .250" LED 2V TAB CLEAR AMBER
PMI .250" LED 15V TAB CLEAR AMBE
PMI .250" LED 60V WIRE CLEAR CWH
IC MCU 8BIT 4KB OTP 20TSSOP
CABLE MOD 6P4C R/A PLG-PLG 1.64'
PNL MNT W/ WIRE 625NM 40MCD RED
INSULATION DISPLACEMENT SOCKET C