FTAS00-15.6AW-4
Description
TOUCH SCREEN RESISTIVE 15.6"
DataSheet
FTAS00-15.6AW-4 PDF
Type Description
Series:FT
Package:Bulk
Part Status:Active
Length:13.68" (347.50mm)
Width:0.08" (2.10mm)
Height:7.75" (196.80mm)
Interface:4-Wire
Type:Resistive
Diagonal Screen Size:15.60" (396.24mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
K-12-C
K-12-C
TOUCH SCREEN INFRARED IR 12.1"