93R1A-R22-A22L
Description
POT 250K OHM 2W CERMET LINEAR
DataSheet
93R1A-R22-A22L PDF
Part Status:Active
Resistance (Ohms):250k
Tolerance:±10%
Power (Watts):2W
Adjustment Type:Side Adjustment
Temperature Coefficient:±150ppm/°C
Actuator Type:Slotted
Actuator Length:0.866" (22.00mm)
Actuator Diameter:0.236" (6.00mm)