SM31TB205
Description
TRIMMER 2M OHM 0.125W GW SIDE
DataSheet
SM31TB205 PDF
Type Description
Series:SM31
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:2 MOhms
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Tolerance:±20%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Number of Turns:5
Adjustment Type:Side Adjustment
Resistive Material:Cermet
Mounting Type:Surface Mount
Termination Style:Gull Wing
Size / Dimension:Square - 0.173" L x 0.154" W x 0.134" H (4.40mm x 3.90mm x 3.40mm)