ST5ETR203
Description
TRIMMER 20K OHM 0.25W GW SIDE
DataSheet
ST5ETR203 PDF
Type Description
Series:ST5
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:20 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Tolerance:±10%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Termination Style:Gull Wing
Size / Dimension:Square - 0.266" L x 0.236" W x 0.169" H (6.75mm x 6.00mm x 4.30mm)