ST5EX104
Description
TRIMMER 100K OHM 0.25W GW SIDE
DataSheet
ST5EX104 PDF
Type Description
Series:ST5
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:100 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Tolerance:±10%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Termination Style:Gull Wing
Size / Dimension:Rectangular - 0.236" x 0.169" Face x 0.266" H (6.00mm x 4.30mm x 6.75mm)