CT6EF205
Description
TRIMMER 2M OHM 0.5W PC PIN BACK
DataSheet
CT6EF205 PDF
Part Status:Active
Resistance:2 MOhms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Tolerance:±10%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Termination Style:PC Pins
Size / Dimension:Round - 0.413" Dia x 0.299" H (10.50mm x 7.60mm)