ST4EB204
Description
TRIMMER 200K OHM 0.25W GW TOP
DataSheet
ST4EB204 PDF
Part Status:Active
Resistance:200 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Tolerance:±20%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Resistive Material:Cermet
Mounting Type:Surface Mount
Termination Style:Gull Wing
Size / Dimension:Rectangular - 0.197" x 0.177" Face x 0.091" H (5.00mm x 4.50mm x 2.30mm)