T73XX201KT20
Manufacturer
Vishay / Sfernice
VIGOR # :
Description
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
Catalog
Trimmer Potentiometers
DataSheet
T73XX201KT20 PDF
Type Description
Series:*
Package:Tube
Part Status:Active
Resistance:-
Power (Watts):-
Tolerance:-
Temperature Coefficient:-
Number of Turns:-
Adjustment Type:-
Resistive Material:-
Mounting Type:-
Termination Style:-
Size / Dimension:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
TS6Y501KT20
TS6Y501KT20
36WR20KLF
36WR20KLF
TRIMMER 20K OHM 0.3W PC PIN SIDE
89XR50LF
89XR50LF
TRIMMER 50 OHM 0.75W PC PIN SIDE