43WR20KLFTB
Description
TRIMMER 20KOHM 0.125W J LEAD TOP
DataSheet
43WR20KLFTB PDF
Part Status:Active
Resistance:20 kOhms
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Tolerance:±20%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Termination Style:J Lead
Size / Dimension:Rectangular - 0.162" x 0.125" Face x 0.162" H (4.12mm x 3.18mm x 4.12mm)