64ZR500LF
Manufacturer
TT Electronics / BI Technologies
VIGOR # :
Description
TRIMMER 500 OHM 0.25W PC PIN TOP
Catalog
Trimmer Potentiometers
DataSheet
64ZR500LF PDF
Type Description
Series:64
Package:Tube
Part Status:Active
Resistance:500 Ohms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Tolerance:±10%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C