ST32ETG203
Description
TRIMMER 20K OHM 0.125W J LEAD
DataSheet
ST32ETG203 PDF
Type Description
Series:ST-32
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:20 kOhms
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Tolerance:±20%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Number of Turns:1
Adjustment Type:Side Adjustment
Resistive Material:Cermet
Mounting Type:Surface Mount
Termination Style:J Lead
Size / Dimension:Square - 0.142" L x 0.138" W x 0.185" H (3.60mm x 3.50mm x 4.70mm)