SM-3TA204
Description
TRIMMER 200K OHM 0.125W J LEAD
DataSheet
SM-3TA204 PDF
Part Status:Active
Resistance:200 kOhms
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Tolerance:±20%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Termination Style:J Lead
Size / Dimension:Square - 0.154" x 0.154" Face x 0.134" H (3.90mm x 3.90mm x 3.40mm)