PT6KH-255A3030
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
6MM TRIMMER POTENTIOMETER THT
Catalog
Trimmer Potentiometers
DataSheet
PT6KH-255A3030 PDF
Type Description
Series:PT-6
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:2.5 MOhms
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Tolerance:±30%
Temperature Coefficient:±300ppm/°C