3213X104M
Manufacturer
VIGOR # :
Description
TRIMMER 100K OHM 0.125W J LEAD
Catalog
Trimmer Potentiometers
DataSheet
3213X104M PDF
Type Description
Series:3213, Citec
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:100 kOhms
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Tolerance:±20%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Number of Turns:1
Adjustment Type:Top Adjustment
Resistive Material:Cermet
Mounting Type:Surface Mount
Termination Style:J Lead
Size / Dimension:Square - 0.134" x 0.134" Face x 0.079" H (3.40mm x 3.40mm x 2.00mm)