25RXR10KLF
Manufacturer
TT Electronics / BI Technologies
VIGOR # :
Description
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN SIDE
Catalog
Trimmer Potentiometers
DataSheet
25RXR10KLF PDF
Type Description
Series:25
Package:Tube
Part Status:Active
Resistance:10 kOhms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Tolerance:±10%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C