84PR500KLFTR
Manufacturer
TT Electronics / BI Technologies
VIGOR # :
Description
TRIMMER 500K OHM 0.25W GW SIDE
Catalog
Trimmer Potentiometers
DataSheet
84PR500KLFTR PDF
Type Description
Series:84
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:500 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Tolerance:±10%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C