78LBWR500LF
Manufacturer
TT Electronics / BI Technologies
VIGOR # :
Description
TRIMMER 500 OHM 1W WIRE LEADS
Catalog
Trimmer Potentiometers
DataSheet
78LBWR500LF PDF
Type Description
Series:78
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:500 Ohms
Power (Watts):1W
Tolerance:±10%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C