78SR100KLF
Manufacturer
TT Electronics / BI Technologies
VIGOR # :
Description
TRIMMER 100K OHM 1W SLD HK
Catalog
Trimmer Potentiometers
DataSheet
78SR100KLF PDF
Type Description
Series:78
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:100 kOhms
Power (Watts):1W
Tolerance:±10%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C