SM-3TW204
Description
TRIMMER 200K OHM 0.125W J LEAD
DataSheet
SM-3TW204 PDF
Type Description
Series:SM3
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:200 kOhms
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Tolerance:±20%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Number of Turns:11
Adjustment Type:Top Adjustment
Resistive Material:Cermet
Mounting Type:Surface Mount
Termination Style:J Lead
Size / Dimension:Rectangular - 0.154" x 0.126" Face x 0.154" H (3.90mm x 3.20mm x 3.90mm)