ST32EB202
Description
TRIMMER 2K OHM 0.125W GW TOP ADJ
DataSheet
ST32EB202 PDF
Part Status:Active
Resistance:2 kOhms
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Tolerance:±20%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Termination Style:Gull Wing
Size / Dimension:Square - 0.134" L x 0.134" W x 0.079" H (3.40mm x 3.40mm x 2.00mm)