LD20-23B24R2
Manufacturer
Mornsun
VIGOR # :
Description
AC DC CONVERTER,20W,24VDC
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
LD20-23B24R2 PDF
Type Description
Series:LD20-23BxxR2 (20W)
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):830mA
Power (Watts):20 W
Applications:Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:87%
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:6-DIP Module, 4 Leads
Size / Dimension:2.06" L x 1.07" W x 0.94" H (52.4mm x 27.2mm x 24.0mm)