DPAHCH10
Manufacturer
Digital Power Corporation
VIGOR # :
Description
AC/DC CONVERTER ENCAP PCB MNT
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
DPAHCH10 PDF
Type Description
Series:DPAHCH10 (10W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:90 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):-
Power (Watts):-
Applications:Household Appliances, ITE (Commercial)
Features:Universal Input
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:86%
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:4-DIP Module
Size / Dimension:2.06" L x 1.06" W x 0.75" H (52.2mm x 26.8mm x 19.0mm)