MPM3608SJ
Manufacturer
Tamura
VIGOR # :
Description
AC/DC CONVERTER 36V 27W
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
MPM3608SJ PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:-
Voltage - Output 1:36V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):750mA
Power (Watts):27 W
Applications:Household Appliances, ITE (Commercial)
Features:-
Operating Temperature:-20°C ~ 80°C (With Derating)
Efficiency:90%
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:14-DIP Module
Size / Dimension:1.60" L x 1.25" W x 0.93" H (40.6mm x 31.7mm x 23.6mm)