P35-5X/MHIA
Description
AC/DC CONVERTER +/-5VDC
DataSheet
P35-5X/MHIA PDF
Type:Enclosed
Number of Outputs:2
Voltage - Input:105 ~ 220 VAC
Voltage - Output 1:5V
Voltage - Output 2:-5V
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):300mA, 300mA
Power (Watts):-
Applications:Medical
Features:-
Operating Temperature:-25°C ~ 71°C
Package / Case:7-DIP Module, 5 Leads
Size / Dimension:3.50" L x 2.50" W x 1.56" H (88.9mm x 63.5mm x 39.6mm)