P38-24SQX/MHIA
Manufacturer
Daburn
VIGOR # :
Description
AC/DC CONVERTER 24VDC
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
P38-24SQX/MHIA PDF
Type Description
Series:P3
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:100 ~ 220 VAC
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):800mA
Power (Watts):-
Applications:Medical
Features:-
Operating Temperature:-25°C ~ 71°C
Efficiency:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:7-DIP Module
Size / Dimension:4.00" L x 2.70" W x 2.00" H (101.6mm x 68.6mm x 50.8mm)