P35-180SW
Manufacturer
Daburn
VIGOR # :
Description
AC/DC CONVERTER 180VDC
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
P35-180SW PDF
Type Description
Series:P3
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:105 ~ 125 VAC
Voltage - Output 1:180V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):80mA
Power (Watts):-
Applications:ITE (Commercial)
Features:SCP
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Efficiency:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:7-DIP Module, 5 Leads
Size / Dimension:3.50" L x 2.50" W x 2.01" H (88.9mm x 63.5mm x 51.0mm)
Approval Agency:CE, cURus, UL
Standard Number:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
P33-18Q
P33-18Q
AC/DC CONVERTER +/-18VDC
P31-1W
P31-1W
AC/DC CONVERTER +/-15VDC
P37-15SAX
P37-15SAX
AC/DC CONVERTER 15VDC
1W547
1W547
RES-1W 4.7M OHM 2%
C2220X472KHRAC7800
C2220X472KHRAC7800
CAP CER 4700PF 3KV X7R 2220
10P PLUG ASSY C KEY -W/O CPA
P35-180SW
P35-180SW
AC/DC CONVERTER 180VDC