P32-18W/MHIA
Description
AC/DC CONVERTER +/-18VDC
DataSheet
P32-18W/MHIA PDF
Type:Enclosed
Number of Outputs:2
Voltage - Input:105 ~ 125 VAC
Voltage - Output 1:18V
Voltage - Output 2:-18V
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):50mA, 50mA
Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Efficiency:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:7-DIP Module, 5 Leads
Size / Dimension:3.50" L x 2.50" W x 0.87" H (88.9mm x 63.5mm x 22.2mm)