P38-15SQ/MHIA
Manufacturer
Daburn
VIGOR # :
Description
AC/DC CONVERTER 15VDC
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
P38-15SQ/MHIA PDF
Type Description
Series:P3
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:100 ~ 125 VAC
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):800mA
Power (Watts):-
Applications:Medical
Features:-
Operating Temperature:-25°C ~ 71°C
Efficiency:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:7-DIP Module, 5 Leads
Size / Dimension:3.50" L x 2.50" W x 2.01" H (88.9mm x 63.5mm x 51.0mm)
Approval Agency:CE, cURus
Standard Number:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
P37-15SXE/MHIA
P37-15SXE/MHIA
AC/DC CONVERTER 15VDC
P39-3
P39-3
AC/DC CONVERTER 5VDC
P37-5XE
P37-5XE
AC/DC CONVERTER +/-5VDC
SiT3372AI-2B3-25NU74.175820X
SiT3372AI-2B3-25NU74.175820X
XTAL OSC VCXO 74.17582MHZ LVDS
CONN RCPT USB2.0 TYPEA 4POS R/A
VI-J6J-CZ-F3
VI-J6J-CZ-F3
DC DC CONVERTER 36V 25W
P38-15SQ/MHIA
P38-15SQ/MHIA
AC/DC CONVERTER 15VDC