P32-150S/22/MHIA
Manufacturer
Daburn
VIGOR # :
Description
AC/DC CONVERTER 150VDC
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
P32-150S/22/MHIA PDF
Type Description
Series:P3
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:105 ~ 125 VAC
Voltage - Output 1:150V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):17mA
Power (Watts):-
Applications:Medical
Features:-
Operating Temperature:-25°C ~ 71°C
Efficiency:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:5-DIP Module
Size / Dimension:3.50" L x 2.50" W x 0.88" H (88.9mm x 63.5mm x 22.4mm)