
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RCD15W (15W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 9V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 625mA |
| Power (Watts): | 15 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Adjustable Output, Remote On/Off |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (With Derating) |
| Efficiency: | 91% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 6-DIP Module |
| Size / Dimension: | 1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | Enable, Active Low |
| Approval Agency: | CB, CE, cURus |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of RCD15-24S24W is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER +/-15V 30W
DC DC CONVERTER 12V 12W
DC DC CONVERTER 3.3V 50W
XTAL OSC VCXO 153.6000MHZ LVDS
DC DC CONVERTER 24V 15W
CONN RCPT HSNG MALE 46POS PNL MT
HOSE 0.181" ID ETFE BLACK FEET