
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VI-J00™ (100W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 200V |
| Voltage - Input (Max): | 400V |
| Voltage - Output 1: | 48V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 2.08A |
| Power (Watts): | 100 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OCP, SCP |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 100°C |
| Efficiency: | 88% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Half Brick |
| Size / Dimension: | 2.28" L x 1.80" W x 0.52" H (57.9mm x 45.7mm x 13.2mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of VI-J64-EW-S is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 3.3V 1W
DC DC CONVERTER 24V 250W
DC DC CONVERTER 28V 200W
XTAL OSC VCXO 77.7600MHZ LVDS
XTAL OSC XO 3.6567MHZ CMOS SMD
MEMS OSC XO 74.175824MHZ LVPECL
DC DC CONVERTER 48V 100W