
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 4.5V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | - |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | - |
| Power (Watts): | - |
| Voltage - Isolation: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 12-DIP Module |
| Size / Dimension: | 0.91" L x 0.63" W x 0.35" H (23.0mm x 16.0mm x 9.0mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of MEZDPD3603A-8543 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER +/-12V 2W
DC DC CONVERTER 9V 5W
DC DC CONVERTER 15V 400W
FAN BLOWER 75.7X25MM 12VDC WIRE
DC DC CONVERTER
DC DC CONVERTER 3.3V 200W
CONN SMA PLUG STR 50 OHM