
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ECONOLINE RSO (1W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 72V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 83mA |
| Power (Watts): | 1 W |
| Voltage - Isolation: | 1 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 83% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 8-SIP Module, 7 Leads |
| Size / Dimension: | 0.86" L x 0.36" W x 0.44" H (21.8mm x 9.2mm x 11.1mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | Enable, Active Low |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 22 |
Current price of RSO-4812S is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER +/-15V 2W
DC DC CONVERTER 15V 6W
DC DC CONVERTER 28V 500W
XTAL OSC VCXO 61.4400MHZ LVPECL
CONN RCPT 56POS 0.1 GOLD PCB
DC DC CONVERTER 12V 1W
DC DC CONVERTER 18.5V 200W