
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SPBW06 (6W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 3.3V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 1.5A |
| Power (Watts): | 5 W |
| Voltage - Isolation: | 1.5 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, OCP, SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (With Derating) |
| Efficiency: | 82% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 8-SIP Module, 7 Leads |
| Size / Dimension: | 0.86" L x 0.36" W x 0.44" H (21.8mm x 9.2mm x 11.1mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | Enable, Active Low |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 |
Current price of SPBW06G-03 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 48V 350W
DC DC CONVERTER 24V 500W
DC DC CONVERTER 5V 400W
XTAL OSC VCXO 540.0000MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 75.0000MHZ LVPECL
7.62 MM TERMINAL BLOCK PLUG, HOR
DC DC CONVERTER 3.3V 5W