
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AM30E-Z (30W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | -12V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 1.25A, 1.25A |
| Power (Watts): | 30 W |
| Voltage - Isolation: | 1.6 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Adjustable Output, Heat Sink, Remote On/Off |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 60°C (With Derating) |
| Efficiency: | 90% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 6-DIP Module |
| Size / Dimension: | 2.00" L x 1.00" W x 0.64" H (50.8mm x 25.4mm x 16.4mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | CE |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of AM30E-4812DZ-K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 5V 5W
DC DC CONVERTER 5V 1W
DC DC CONVERTER 5V 1.25W
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
XTAL OSC VCXO 35.437431MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 222.7500MHZ LVPECL
DC DC CONVERTER 12V -12V 30W