
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IE (1W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 21.6V |
| Voltage - Input (Max): | 26.4V |
| Voltage - Output 1: | 3.3V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 300mA |
| Power (Watts): | 1 W |
| Voltage - Isolation: | 1 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 72% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 4-SIP Module |
| Size / Dimension: | 0.46" L x 0.24" W x 0.50" H (11.7mm x 6.0mm x 12.7mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 100 |
Current price of IE2403S is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 5V 50W
DC DC CONVERTER 5.1V 20W
DC DC CONVERTER 5V 400W
XTAL OSC VCXO 432.0000MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 74.2500MHZ LVDS
DC DC CONVERTER 3.3V 1W
CONN HEADER VERT 4POS 5MM