
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMHV |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 4.5V |
| Voltage - Input (Max): | 5.5V |
| Voltage - Output 1: | 2000V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 500µA |
| Power (Watts): | 1 W |
| Voltage - Isolation: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Adjustable Output |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 70°C |
| Efficiency: | 60% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 9-DIP Module |
| Size / Dimension: | 0.85" L x 0.85" W x 0.60" H (21.6mm x 21.6mm x 15.2mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SMHV0520-S2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 12V 250W
DC DC CONVERTER 48V 120W
DC DC CONVERTER 15V 20W
RES ARRAY 13 RES 3.3K OHM 14SOIC
VARISTOR 1KV 2.5KA DISC 10MM
DC DC CONVERTER 2000V 1W
EVAL SYSTEM KIT MAX7032-315