
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PH-A280 (300W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 200V |
| Voltage - Input (Max): | 425V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 6.3A |
| Power (Watts): | 75 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, OCP, OVP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 89% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 8-DIP Module, 1/4 Brick |
| Size / Dimension: | 2.30" L x 1.46" W x 0.50" H (58.3mm x 37.2mm x 12.7mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of PH75A28012 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 9V 3W
DC DC CONVERTER 24V 100W
DC DC CONVERTER 3.3V 5W
CRYSTAL 48.0000MHZ 18PF SMD
MEMS OSC XO 148.351648MHZ LVCMOS
DC DC CONVERTER 12V 75W
CONN RCPT HSG FMALE 37POS PNL MT