
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SUCS (3W) |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 4.5V |
| Voltage - Input (Max): | 9V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 250mA |
| Power (Watts): | 3 W |
| Voltage - Isolation: | 500 V |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (With Derating) |
| Efficiency: | 77% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 6-DIP Module |
| Size / Dimension: | 0.98" L x 0.61" W x 0.28" H (25.0mm x 15.5mm x 7.0mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SUCS30512C-G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 24V 10W
DC DC CONVERTER 5V 50W
DC DC CONVERTER 5V 200W
XTAL OSC VCXO 614.4000MHZ LVPECL
CONN HEADER SMD 49POS 1.27MM
CONN RCPT 40POS 0.05 GOLD SMD
DC DC CONVERTER 12V 3W