
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TSH (2W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 10.8V |
| Voltage - Input (Max): | 13.2V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 400mA |
| Power (Watts): | 2 W |
| Voltage - Isolation: | 1 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 78% |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 14-SMD Module, 5 Leads |
| Size / Dimension: | 0.50" L x 0.37" W x 0.36" H (12.7mm x 9.3mm x 9.2mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 |
Current price of TSH 1205S is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 15V 5W
DC DC CONVERTER 5V 250MW
DC DC CONVERTER 5V 2.5W
LED EASYWHT COOL WHT 5000K 2SMD
XTAL OSC VCXO 77.7600MHZ LVPECL
CONN RCPT 8POS 0.05 GOLD SMD
DC DC CONVERTER 5V 2W