
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | BTA (1.5W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 4.5V |
| Voltage - Input (Max): | 9V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 125mA |
| Power (Watts): | 1.5 W |
| Voltage - Isolation: | 500 V |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Adjustable Output, Remote On/Off |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (With Derating) |
| Efficiency: | 80% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Module |
| Size / Dimension: | 0.66" L x 0.65" W x 0.33" H (16.8mm x 16.6mm x 8.4mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of BTA05-12S12D is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 24V 100W
DC DC CONVERTER 3.3V 99W
DC DC CONVERTER 2.5V 7.5W
CRYSTAL 16.0000MHZ 18PF SMD
FAN AXIAL 172X50.8MM 24VDC WIRE
DC DC CONVERTER 12V 1.5W
DC DC CONVERTER 48V 500W