
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | THM 6 (6W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 4.5V |
| Voltage - Input (Max): | 9V |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 400mA |
| Power (Watts): | 6 W |
| Voltage - Isolation: | 5 kV |
| Applications: | Medical |
| Features: | OCP, OVP, SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 88°C |
| Efficiency: | 87.5% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 24-DIP Module, 5 Leads |
| Size / Dimension: | 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 |
Current price of THM 6-0513 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 15V 40W
DC DC CONVERTER 5V 100W
DC DC CONVERTER 5V 100W
FIXED IND 1MH 680MA 1.7 OHM SMD
DC DC CONVERTER 15V 6W
THERMAL IMAGER 320X240 60HZ IS
CONN PLUG HSG FMALE 29POS INLINE