
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AM1LS-NZ (1W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Input (Min): | 21.6V |
| Voltage - Input (Max): | 26.4V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | -5V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 100mA, 100mA |
| Power (Watts): | 1 W |
| Voltage - Isolation: | 1.5 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (With Derating) |
| Efficiency: | 82% |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 10-SMD Module, 6 Leads |
| Size / Dimension: | 0.60" L x 0.33" W x 0.29" H (15.2mm x 8.3mm x 7.3mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | cULus, cURus |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of AM1LS-2405D-NZ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 15V 10W
DC DC CONVERTER 250V 30W
DC DC CONVERTER 3.3V 2W
FIXED IND 100NH 32.5A 1.3 MOHM
VARISTOR 47V 100A DISC 5MM
CRYSTAL 24.5760MHZ 18PF SMD
DC DC CONVERTER +/-5V 1W