
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ECONOLINE RN (1.25W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 4.5V |
| Voltage - Input (Max): | 5.5V |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 84mA |
| Power (Watts): | 1.25 W |
| Voltage - Isolation: | 1 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 84% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 8-DIP Module, 4 Leads |
| Size / Dimension: | 0.50" L x 0.40" W x 0.30" H (12.8mm x 10.1mm x 7.6mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 39 |
Current price of RN-0515S/P is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 9V 1W
DC DC CONVERTER 8V 400W
DC DC CONVERTER 3.3V 3.3W
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD
XTAL OSC VCXO 148.425787MHZ LVDS
CONN ADAPT UMC PLUG TO SMA JACK
DC DC CONVERTER 15V 1.25W