
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | THD 10N (10W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 833mA |
| Power (Watts): | 10 W |
| Voltage - Isolation: | 1.5 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, OCP, SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (With Derating) |
| Efficiency: | 89% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 24-DIP Module, 9 Leads |
| Size / Dimension: | 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 |
Current price of THD 10-2412N is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 3.3V 75W
DC DC CONVERTER 15V 1W
DC DC CONVERTER 24V 3W
FIXED IND 270UH 800MA 2.995 OHM
LED XLAMP XHP35B COOL WHT 7000K
CONN HEADER SMD R/A 20POS 2MM
DC DC CONVERTER 12V 10W