
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PTB48540 (10W) |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Isolated PoE Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 57V |
| Voltage - Output 1: | 3.3V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 3A |
| Power (Watts): | 10 W |
| Voltage - Isolation: | 1.5 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, OCP, OTP, SCP, UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 79% |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 13-SMD Module |
| Size / Dimension: | 1.62" L x 1.50" W x 0.38" H (41.1mm x 38.1mm x 9.7mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of PTB48540BAZ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 3.3V
DC DC CONVERTER 15V 1W
DC DC CONVERTER 5V 1.5W
MEMS OSC XO 54.0000MHZ LVCMOS LV
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ LVPECL
XTAL OSC VCTCXO 25.0000MHZ
DC-DC POWER SUPPLY MODULE