
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | * |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 10.8V |
| Voltage - Input (Max): | 13.2V |
| Voltage - Output 1: | 9V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 111mA |
| Power (Watts): | 999 mW |
| Voltage - Isolation: | 1.5 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (With Derating) |
| Efficiency: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-SMD Module, 5 Leads |
| Size / Dimension: | 0.52" L x 0.33" W x 0.29" H (13.2mm x 8.5mm x 7.3mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | CB, CE, cURus, UL |
| Standard Number: | 62368-1 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of B1209XT-1WR3-TR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 5V 3W
DC DC CONVERTER 15V 5W
DC DC CONVERTER 12V 804W
XTAL OSC XO 27.1900MHZ CMOS SMD
DC DC CONVERTER 9V 1W
DC DC CONVERTER 12V 3W
FIXED IND 33UH 310MA 1.175 OHM