
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PQMC3-S (3W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 9V |
| Voltage - Input (Max): | 18V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 600mA |
| Power (Watts): | 3 W |
| Voltage - Isolation: | 1.5 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OCP, SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Efficiency: | 76% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 8-SIP Module, 7 Leads |
| Size / Dimension: | 0.87" L x 0.37" W x 0.47" H (22.0mm x 9.5mm x 12.0mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | EN |
| Standard Number: | 55024; 55032 Class A |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 22 | ||
| 44 | ||
| 66 | ||
| 110 | ||
| 264 | ||
| 506 |
Current price of PQMC3-D12-S5-S is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 9V 9W
DC DC CONVERTER 28V 25W
DC DC CONVERTER 48V 60W
DC DC CONVERTER 36V 75W
DC DC CONVERTER 5V 3W
DC DC CONVERTER 5V 50W
CONNECTOR