
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TEL 8 (8W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 1.6A |
| Power (Watts): | 8 W |
| Voltage - Isolation: | 1.5 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 80°C |
| Efficiency: | 82% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 16-DIP Module, 6 Leads |
| Size / Dimension: | 0.95" L x 0.55" W x 0.33" H (24.1mm x 14.0mm x 8.5mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 |
Current price of TEL 8-2411 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 48V 130W
DC DC CONVERTER 7.2V 1W
DC DC CONVERTER 15V 15W
CAP TANT POLY 680UF 2.5V 2917
DC DC CONVERTER 5V 8W
DC DC CONVERTER 5.2V 200W
XLAMP CMU LED WHITE